Aktualności

Wkrótce ruszy nabór wniosków o przyznanie dotacji na wymianę pieca

26 kwietnia zacznie się przyjmowanie wniosków o przyznanie dotacji na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w domach wielorodzinnych na terenie Kamiennej Góry. Dokumenty będzie można składać do 30 kwietnia 2021 r.

Wzory wniosków i formularze innych wymaganych dokumentów są dostępne TUTAJ. Tu znajdziecie Państwo zapis wideokonferencji z operatorem projektu, w którym padają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dokumenty konieczne do uzyskania dotacji będzie można składać w sali gimnastycznej byłego gimnazjum przy ul. Lubawskiej 8 w Kamiennej Górze w godzinach od 9:00 do 15:00.

Ponieważ część mieszkańców Kamiennej Góry błędnie zakłada, że złożyła już wnioski – urząd informuje, że wcześniej składane dokumenty („Wstępna deklaracja wymiany kotłów oraz instalacji grzewczych”), miały jedynie charakter informacyjny. Nie stanowią one podstawy do ubiegania się o dotację. Zebrane informacje były niezbędne w procedurze aplikacyjnej o środki unijne.

Niektórzy mieszkańcy mogą mieć kłopoty z wypełnieniem wszystkich warunków regulaminu tego programu. – Zabiegamy jeszcze o zmianę stanowiska instytucji finansującej projekt, tak aby mógł on objąć jak najszerszą grupę beneficjentów – mówi burmistrz Kamiennej Góry, Janusz Chodasewicz.

Planowane są także kolejne działania w zakresie wymiany starych źródeł ogrzewania na terenie miasta. Wkrótce burmistrz Janusz Chodasewicz przygotuje i przedłoży radzie miasta projekt uchwały o przystąpieniu do Priorytetowego Programu Ograniczania Niskiej Emisji na obszarze Dolnego Śląska. Jest on realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Możemy się w nim starać o dofinansowaną pożyczkę. – Podejmiemy także starania w kierunku uruchomienia własnego gminnego programu wymiany nieekologicznych źródeł ciepła, który byłby finansowany ze środków miasta – dodaje burmistrz.