Aktualności

Wrocławskie lotnisko otwiera nowe połączenia

Przewoźnicy stopniowo przywracają połączenia, zwiększa się liczba rejsów i pojawiają się nowe kierunki – wrocławski port lotniczy prezentuje nową ofertę.

– Nowa oferta wrocławskiego portu lotniczego to przede wszystkim szansa dla branży turystycznej, którą mocno doświadczyła w ostatnich miesiącach pandemia. Wsparcie, jakie od ponad roku zapewniamy przedsiębiorcom w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego pozwala przetrwać trudne chwile, jednak hotelarze, restauratorzy i cała branża czeka na powrót turystów. Liczę na to, że nadchodzący sezon letni pozwoli złapać oddech dolnośląskiej gospodarce, która w dużej mierze oparta jest właśnie na turystyce – mówi marszałek Cezary Przybylski. – Wiemy też, że to połączenie było oczekiwane przez inwestorów i przedstawicieli biznesu, którzy swoje plany wiążą z Dolnym Śląskiem – dodaje marszałek.

Od lipca z Wrocławia wystartuje nowe połączenie do Londynu Heathrow, obsługiwane przez  British Airways. Londyn Heathrow to dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy. Obecnie funkcjonują połączenia do Londynu Luton oraz Londynu Stansted, zaletą Heathrow jednak jest jego ogromny potencjał tranzytowy. Dzięki połączeniu wrocławskie lotnisko będzie miało w swojej ofercie trzeci alians lotniczy (oprócz Star Alliance – grupa Lufthansa oraz Sky Team – KLM i Air France), zyskujemy One World, do którego należy właśnie British Airways. Dzięki temu oferta połączeń sieciowych z Wrocławia jest kompleksowa. Połączenie będzie obsługiwane do 26 września, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Sytuacja pandemiczna w dalszym ciągu utrudnia swobodne planowanie, jednak przewoźnicy prezentują nowe propozycje lotów na sezon letni 2021. Oferta wrocławskiego portu lotniczego składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży. Dzięki temu w wakacje będzie można polecieć bezpośrednio z Wrocławia do wielu ciepłych i słonecznych krajów: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Ocenie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii.

– Bardzo doceniamy kolejne nowości, które na pewno spodobają się pasażerom – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Ubiegłoroczna oferta wakacyjnych lotów PLL LOT z Wrocławia została bardzo dobrze przyjęta i wierzymy, że podobnie będzie w tym roku. Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana – dodaje.

Biorąc pod uwagę atrakcyjną ofertę przewoźników oraz wzrastającą liczbę osób zaszczepionych i ozdrowieńców, Port Lotniczy Wrocław szacuje, że w tym sezonie letnim ruch pasażerski będzie znacznie większy niż w poprzednim. Dużym ułatwieniem dla podróżnych jest możliwość wykonywania testów na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Wszyscy pasażerowie wylatujący z Wrocławia mają dostęp do szybkich testów antygenowych. Mogą je wykonać na lotnisku także pasażerowie przylatujący zarówno spoza, jak i ze strefy Schengen. Ułatwieniem jest dodatkowo możliwość wykonania genetycznego testu metodą Real Time-qPCR. Punkt diagnostyczny znajduje się przed terminalem – na specjalnie wydzielonym do tego celu parkingu B. Może z nich skorzystać każdy, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej.

Z nowego połączenia bardzo zadowolony jest także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: – Nowe połączenie do Wielkiej Brytanii to duży sukces Wrocławia i regionu. British Airways to jedna z najważniejszych linii lotniczych na świecie, a połączenie z Heathrow to doskonałe uzupełnienie naszej siatki połączeń, którą w sezonie letnim tworzy ponad 50 kierunków. Coraz szybsze tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie obostrzeń pozwala nam na ostrożny optymizm, więc mamy nadzieję na wzrost ruchu turystycznego. Zapraszamy do Wrocławia.