Aktualności

Wybił szybę, by dostać się do altanki. Został zatrzymany.

Policjanci z Kamiennej Góry zostali powiadomieni przez czujnego działkowicza o tym, że coś niepokojącego dzieje się na ogródku. Dzięki tej informacji i szybkiej reakcji, mundurowi zatrzymali 53-latka, który usiłował włamać się do altanki, wybijając szybę. Za ten czyn może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpoczęliśmy sezon, w którym wiele osób spędza swój czas na terenach ogródków działkowych. Niestety istnieją osoby, które nie szanują cudzej własności i niszczą lub kradną mienie.

Funkcjonariusze policji podczas codziennych zadań patrolują te rozległe tereny, jednak reakcja wśród działkowych sąsiadów jest nieocenioną pomocą dla mundurowych.

Po godzinie 20:00 w środę (10 maj 2023r.) policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali powiadomieni właśnie przez czujnego działkowca o tym, że na ogródku obok dzieje się coś niepokojącego. Mundurowi szybko dotarli do wskazanej działki i zobaczyli znanego im mężczyznę, który nożycami ogrodowymi wybił szybę w altance.

Jak się okazało 53-latek był nietrzeźwy, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Tłumaczył, że zamierzał ukraść drobne rzeczy, a następnie je sprzedać. Za ten czyn może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.