Aktualności

Z łomem na bramę.

W „biały dzień” na terenie Kamiennej Góry dwóch mężczyzn próbowało dokonać kradzieży bramy wjazdowej na posesje, jednak czujność właściciela i sprawne działanie kamiennogórskich policjantów doprowadziło do zatrzymania sprawców, z których jeden próbował wmówić mundurowym, że ma na to pozwolenie. Funkcjonariusze policji zastali mężczyzn przed przęsłem bramy z łomem, próbujących dźwignią podnieść metalowy element. Widzisz coś niepokojącego – zareaguj!

W środę około godziny 15 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali informację, że przy jednej z ulic na terenie Kamiennej Góry prawdopodobnie jakieś nieznane osoby zamierzają dokonać kradzieży bramy wjazdowej.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie rzeczywiście zastali dwóch znanych im mężczyzn w wieku 28 i 21 lat, którzy za pomocą łomu próbowali podnieść jedno z przęseł, a następnie planowali zapakować ten element na wózek i odjechać. Jeden ze sprawców początkowo przekonywał policjantów, że ma pozwolenie na zabranie bramy, jednak właściciel terenu kategorycznie temu zaprzeczył.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy będą musieli odpowiedzieć za swój czyn. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach wymiaru przewidzianego dla danego przestępstwa. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jeśli widzisz coś niepokojącego – zareaguj! Może Twój jeden telefon pozwoli na zatrzymanie przestępców.