Kamienna Góra, Dolny Śląsk 23 kwietnia 2026
Powrót
Aktualności

Zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki.

Zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki.
Jak informował na spotkaniach starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, pomysłodawcą zmiany nazwy powiatu są mieszkańcy #CzarnyBór. Tymczasem ani jednego mieszkańca nie było na konsultacjach w tej gminie. Spotkania w pozostałych gminach #PowiatWałbrzyski również cieszyły się znikomym zainteresowaniem.
– Zatem czy zmiana jest potrzebna? – pyta radny Powiatu Wałbrzyskiego, Jarosław Buzarewicz.
Dlaczego taka propozycja? Jak informuje starosta, bardzo często mieszkańcy miasta Wałbrzycha mylą urzędy, bo nie rozpoznają podziału administracyjnego na Miasto Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski. Po ewentualnej zmianie siedziba starostwa nadal będzie w Wałbrzychu.
Części radnym powiatu zależy na budowaniu swojej marki i jakości świadczonych usług, jakby obecnie tej marki nie było…
Zaakcentowanie odrębności terytorialnej i administracyjnej obu samorządów ma zwiększyć rozpoznawalność powiatu wałbrzyskiego, co ma korzystnie wpłynąć na promocję i rozwój turystyki.
Radny zachęca mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego do wyrażenia swojej opinii na ten temat. Można wypowiedzieć się jeszcze przez kilka dni wypełniając ankietę, która dostępna jest m.in. w siedzibie starostwa… w Wałbrzychu.

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2023