Po godzinach - warto zobaczyć

Zapisy na „Letnie Akademie” w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Wystartowaliśmy z zapisami na „Letnie Akademie” – zachęcają pracownicy Centrum Kultury w Kamiennej Górze. 
„Letnie Akademie” będą odbywały się w poszczególnych blokach tematycznych:
☀️ Letnia Akademia Plastyczna – to cykl warsztatów artystycznych powadzonych w pracowni plastycznej, które skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych młodych plastyków. W ciągu sześciu dwugodzinnych spotkań (we wtorki i czwartki przez trzy kolejne tygodnie lipca) uczestnicy wykonają m.in. elementy tła, scenografii i postaci do gry komputerowej, która będzie stworzona przez dzieci i młodzież podczas Letniej Akademii Multimedialnej.
☀️ Letnia Akademia Multimedialna – cykl zajęć w pracowni komputerowej i w studiu nagrań obejmujący minimum sześć spotkań po dwie godziny, w ostatnim tygodniu lipca i dwóch tygodniach sierpnia. Celem zajęć jest stworzenie przez uczestników komputerowej mini-gry dla dzieci. Będą to zajęcia łączące m.in. grafikę komputerową, animację poklatkową i programowanie. Planuje się również stworzenie ścieżki dźwiękowej do gry z wykorzystaniem możliwości studia nagraniowego.
☀️ Letnia Akademia Szachowa – to propozycja dla dzieci zainteresowanych rozrywkami umysłowymi. Gra w szachy ma nieoceniony wpływ na integrację społeczną, rozwój koncentracji i uwagi, pomaga też budować pewność siebie, wspiera pracę mózgu i kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów.
☀️Letnia Akademia Zdrowia – zajęcia dotyczące zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, prowadzone przez instruktorkę fitness. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych, ruchowych, tanecznych z elementami gier i zabaw. Ponadto dowiedzą się jak ważne jest zdrowe odżywianie, jakie są zalety regularnych ćwiczeń ruchowych, czym jest regenerujący sen. To oferta dla dzieci i młodzieży lubiących aktywny wypoczynek.
☀️Letnia Akademia Cyrkowa – dwa cykle warsztatów cyrkowych, w dwóch terminach do wyboru (w lipcu lub w sierpniu). Po raz pierwszy do Kamiennej Góry zawitają instruktorzy cyrkowi z wrocławskiego Kids New Circus. To kolejna propozycja dla aktywnych. Podczas warsztatów prowadzonych metodą „kids teach kids”, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, dzieci nauczą się podstaw aktorstwa, żonglerki, gimnastyki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady.
Szczegółowy opis oferty wakacyjnej na stronie https://tinyurl.com/2z6xy4kz

Ilość miejsc – ograniczona
Zapisy – obowiązkowe (w terminie 19-30 czerwca) na stronie https://centrumkulturykg.pl/wakacje
Wiek uczestników – 7-14 lat
Dodatkowo, w każdy piątek o godz. 10.00, zapraszamy całe rodziny na bajki i filmy familijne w naszym Kinie Wakacyjnym. Wszystkie seanse będą bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Koszt – bezpłatne