Po godzinach - warto zobaczyć

Zapraszamy na XXIV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Około 1000 wydarzeń z różnych dziedzin nauki, ale też kultury i sztuki, odbędzie się w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DFN), który w czwartek rozpocznie się we Wrocławiu. W tym roku, z powodu epidemii, wszystkie imprezy festiwalowe po raz kolejny odbędą się w Internecie.

Zapraszamy na kolejną XXIV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Przygotowania do niej trwały wiele miesięcy w niezwykłych, raczej trudnych warunkach. Kolejne fale pandemii, izolacja, kwarantanna i towarzyszący wielu z nas lęk przed zachorowaniem. Tragiczne statystyki w mediach, maseczki tłumiące zapachy wiosny i tęsknota za „normalnym”, dotychczasowym trybem życia, nauki i pracy. Cyfrowa rzeczywistość zawładnęła życiem wielu z nas, szczególnie naukowców, dzieci i młodzieży. W tej sytuacji genialne wydają się prorocze dzieła Stanisława Lema, którego setne urodziny obchodzimy w tym roku i do czego nawiązuje hasło Festiwalu „Od science fiction do Science”. Festiwal w tym roku to także obchody Roku Kolei przy współudziale Kolei Dolnośląskich oraz Politechniki Wrocławskiej, które przygotowały cykl imprez poświęconych tej tematyce.

W czwartek 16 września odbędzie się inauguracja imprezy; pierwsze wydarzenia festiwalowe zaplanowano zaś na piątek. Ich tematyka będzie reprezentować wszystkie dziedziny naukowe, a także kulturę, sztukę i promować sport oraz zdrowe odżywianie. Przypominamy o konieczności zapisów na niektóre spotkania. Szczegółowe informacje na temat DFN znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.festiwal.wroc.pl oraz bezpłatnej aplikacji DFN przygotowanej na smartfony. Dolnośląski Festiwal Nauki potrwa do końca października!

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki są bezpłatne!

PK