Aktualności

Został zatrzymany, bo groził

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 9 czerwca, na podstawie wcześniej uzyskanego rysopisu, w wyniku szybko podjętych działań, zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który popełnił kilka przestępstw na szkodę jednej z mieszkanek gminy. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała.

Do zdarzenia doszło w dn. 08 maja br. w godzinach nocnych na terenie miasta. 40 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry, widząc swoją byłą konkubinę, wszczął w stosunku do niej awanturę, w trakcie której rzucił się na kobietę i zaczął ją dusić. Jednocześnie kierował w jej stronę groźby pozbawienia życia. W pewnym momencie, spłoszony przez osoby postronne, uciekł z miejsca. W wyniku jego działania kobieta doznała otarć naskórka i podbiegnięć krwawych szyi. Następnego dnia mężczyzna ten widząc kobietę w jej pojeździe, rzucił w stronę auta butelką po piwie.

Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji otrzymawszy zgłoszenie o tym zdarzeniu, na podstawie rysopisu mężczyzny, w wyniku podjętych działań, dokonali szybkiego zatrzymania 40 – latka, którego przewieźli do tutejszej Komendy, gdzie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. W chwili zatrzymania miał bowiem ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przedstawili zatrzymanemu zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia narządów ciała poniżej dni siedmiu, do których wymieniony się przyznał się częściowo. Na chwilę obecną trwają dalsze czynności w tej sprawie. O wysokości kary łącznej zadecyduje sąd.

Fot. przykładowe